“Kuźnia Warsztaty Sztuki” powstała w 2001 r. w czasach, gdy tego typu miejsca były rzadkością. Oprócz domów kultury, które były miejscem rozwijania umiejętności artystycznych w dość swobodnym rozumieniu tego zjawiska, istniało niewiele placówek, gdzie można było w profesjonalny sposób przygotować się do uprawiania zawodu artysty lub architekta.

NOWE LOGO-kwadrat copyJesteśmy pierwszą pracownią w Trójmieście, która wprowadziła ofertę kompleksowego przygotowania do egzaminów na architekturę oraz uczelnie artystyczne. Od samego początku istnienia głównym celem było zbudowanie programu edukacji, który w pełni odpowiadałby oczekiwaniom osób pragnących rozwinąć swoje predyspozycje w danym kierunku artystycznym. Nasze zajęcia to sposób na ciekawe spędzenia wolnego czasu zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, a także okazja do rozwinięcia swoich ukrytych talentów.

Sama nazwa placówki nie z przypadku budzi skojarzenia z wykuwaniem talentów. „Kuźnia” od zawsze stawiała na współpracę z profesjonalną i doświadczoną kadrą. Zaliczali się do tego grona pracownicy naukowi, artyści oraz wykładowcy, a także profesorowie Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki Gdańskiej: Teresa Cięglewicz-Grodnicka, prof. Lucyna Nyka, prof. Piotr Zajęcki i st. wykł.Władysław Piórko. Założycielami i pomysłodawcami Kuźni Warsztaty Sztuki byli Teresa Cięglewicz-Grodnicka oraz dr hab. Ryszard Grodnicki.

Od 22 lat „Kuźnia Warsztaty Sztuki” odnosi sukcesy, przygotowując młodzież na wybrane przez nich kierunki artystyczne w kraju i za granicą. Wielu naszych absolwentów kontynuuje swój rozwój zarówno na politechnikach, jak i w Akademiach Sztuk Pięknych na wydziałach architektury, projektowania mody, multimediów i wszelkiego rodzaju artystycznych kierunków, również prywatnych uczelni.

Osoby, które ukończyły nasze kursy 10, 15 czy nawet 20 lat temu, po przejściu edukacji na studiach, są w życiu zawodowym utalentowanymi artystami, architektami, projektantami, grafikami oraz osobami mającymi wpływ na obraz współczesnego świata.