NOWE LOGO-kwadrat copyOd początku istnienia „Kuźni Warsztaty Sztuki” czyli od 22 lat pracy nasi absolwenci ukończyli niezliczone kierunki studiów, a część z Nich także obroniła z doskonałymi wynikami doktoraty na najlepszych uczelniach w kraju i za granicą. Wielu kontynuuje dalszy rozwój ścieżki artystycznej, obierając kierunek doskonalenia i poszerzania swoich umiejętności, oddając się bezgranicznej pracy twórczej. Często działania te są ściśle i nierozerwalnie powiązane z działalnością edukacyjno-dydaktyczną na prestiżowych uczelniach w naszym kraju, a nierzadko w wiodących miastach Europy i świata. Od wielu lat obserwujemy z nieukrytą satysfakcją oraz dumą jak powstają kolejne biura, pracownie i różne przedsięwzięcia o charakterze projektowym i architektonicznym, świadczące o niezaprzeczalnym talencie i niebanalnych zdolnościach i umiejętnościach naszych absolwentów.                                         

Prezentujemy uczelnie w Polsce, gdzie dostali się na studia nasi podopieczni: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Toruń (ASP)Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Kraków, Białystok, Szczecin (Politechniki)Gdańsk (PJATK)

Prezentujemy zagraniczne uczelnie, gdzie dostali się na studia nasi uczniowie: Berlin, Londyn, Middlesbrough, Cardiff, Edinburgh, Glasgow, Wiedeń, Perugia, Lublana, Horsens, Göteborg, Madryt; Kopenhaga

Poniżej kilka opinii absolwentów naszych kursów:


Uczestniczenie w zajęciach Architektury Wnętrz było wspaniałą przygodą. Na zajęciach panowała niezwykle przyjazna atmosfera. Zawsze na początku spotkania była omawiana korekta prac, a następnie przechodziliśmy do dalszej pracy. Postępy które poczyniłam w ciągu tych 9 miesięcy są ogromne, a wszystko to dzięki wspaniałej Pani prowadzącej, która w pełni poświęca się swojej pracy i uczniom, zawsze wyciągając do nich pomocną rękę, nawet poza godzinami zajęć. Wszystkim życzę takich nauczycieli. Polecam z całego serca 🙂


 

To jest NAJLEPSZA rzecz. Poważnie. Jeszcze rok temu nie umiałam kompletnie nic. Teraz wiem, jak poprawnie trzymać ołówek i robić kreski, nie tylko eyelinerem heheh 😉 A tak poważnie, polecam z całego serca. Super atmosfera, fachowa wiedza prowadzących, którzy mają doświadczenie w przygotowywaniu na studia artystyczne oraz w doskonaleniu umiejętności manualnych zarówno u ludzi doświadczonych, jak i początkujących. Polecę jeszcze bardziej, kiedy dostanę się na studia, a jestem prawie pewna, że tak się stanie dzięki Wam 🙂

Agata Domińska


 

Nazywam się Małgorzata Plichta, uczestniczyłam w Waszym kursie jakieś 10 lat temu, to straszne jak ten czas szybko leci… :) Chodziłam na kurs z malarstwa przez blisko trzy lata, ponieważ nie bardzo mogłam wtedy pójść na studia ze względu na to, że miałam już dwoje małych dzieci. W tym czasie myślałam, że nigdy nie uda mi się rozpocząć studiów, ale mimo to zajęcia w „Kuźni” sprawiały mi taką przyjemność, że nie potrafiłam z nich zrezygnować. Życie jednak potrafi bardzo nas zaskoczyć, gdyż … ponad 4 lata temu wyjechałam do Anglii. Okazało się, że w miejscowości do której przyjechałam znajduje się Cleveland College of Art and Design. Po roku nauki angielskiego postanowiłam spróbować swoich sił. Na rozmowę kwalifikacyjną przyniosłam swoje prace w większości z czasów “Kuźni’. Moje prace bardzo się spodobały i dostałam się na studia! Skończyłam je w zeszłym roku w czerwcu i jak zwykle tutaj uroczyste rozdanie dyplomu odbyło się w listopadzie tego roku. Ukończyłam scenografię oraz projektowanie kostiumów i otrzymałam dyplom z najwyższa oceną tzw. First Class BA (Hons). Mój college jest ceniony w branży. Wielu z moich kolegów z poprzednich roczników pracuje dla BBC, Royal Theatre w Londynie czy innych cenionych instytucji.

Piszę o tym, ponieważ widziałam na Waszej stronie informacje o sukcesach Waszych podopiecznych. Jako jedna z nich chciałam bardzo podziękować za wszystko, za miłe słowa, które pamiętam do dziś i zawsze konstruktywną krytykę. Dzięki kursowi malarstwa i rysunku w ‘Kuźni’ miałam odwagę podjąć to ryzyko i rozpocząć studia. Zawsze będę o tym pamiętać z wdzięcznością.

Mój sukces jest więc też Waszym sukcesem.

Wszystkiego Najlepszego,

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Plichta″


Do Kuźni uczęszczałem przez prawie cały okres licealny w Gdańskiej Topolówce. Przygotowując się do egzaminów na studia artystyczne uczęszczałem na zajęciach z rysunku malarstwa oraz historii sztuki. Po zakończeniu edukacji średniej rozpocząłem studia na Akademii Sztuk Pięknych w Edynburgu. Z pomocą wykładowców Kuźni udało mi się złożyć teczkę, która pokazywała klasyczne przygotowanie formalne, które zagwarantowało mi miejsce na prestiżowej uczelni w stolicy Szkocji. Dzięki konstruktywnej i krytycznej postawie pracowników Kuźni, poznałem swoje mocne strony, oraz oszlifowałem dziedziny, które przychodziły mi z większym trudem. Najlepsze wspomnienia związane z Kuźnią to plenery- intensywne twórczo, ale i nie do przecenienia pod względem nawiązywania nowych znajomości. Po otrzymaniu dyplomu z Malarstwa, rozszerzyłem swoje horyzonty kończąc studia magisterskie na kierunku Projektowania Tekstyliów, Innowacji i nowych zastosowań.

Obecnie obejmuję stanowisko Press and Publicity Officer w kolektywie artystycznym Black Cube Collective, którym jestem współzałożycielem. Organizacja zajmuje się promowaniem nowych talentów artystycznych na całym świecie. Kolektyw został zaproszony do współorganizowania tego lata corocznej wystawy w Państwowym Muzeum Rzeźby Współczesnej w Petersburgu.

Pete Skibiński


Jesteś dumni z osiągnięć naszych podopiecznych!

Poniżej link do opinii o nas na FB:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063749653181&sk=reviews