Weronika Mach

Uczestniczenie w zajęciach Architektury Wnętrz było wspaniałą przygodą. Na zajęciach panowała niezwykle przyjazna atmosfera. Zawsze na początku spotkania była omawiana korekta prac, a następnie przechodziliśmy do dalszej pracy. Postępy które poczyniłam w ciągu tych 9 miesięcy są ogromne, a wszystko to dzięki wspaniałej Pani prowadzącej, która w pełni poświęca się swojej pracy i uczniom, zawsze wyciągając do nich pomocną rękę, nawet poza godzinami zajęć. Wszystkim życzę takich nauczycieli. Polecam z całego serca 🙂

Weronika Mach

 


44843815_10216749945488269_3208648450547646464_nZajęcia godne polecenia! Dobrze przemyślany program i jeszcze lepsi prowadzący doskonale przygotowują do egzaminów. Poza tym mnóstwo frajdy i znajomości na lata

 

Joanna Rolecka

 


71089214_2313018475474392_459322786389688320_nZajęcia rysunku na bardzo wysokim poziomie w przyjaznej atmosferze. Brzmi jak opinia z ulotki, ale taka prawda. Polecam.

5 gwiazdek

 

Krzysiek Białek


To jest NAJLEPSZA rzecz. Poważnie. Jeszcze rok temu nie umiałam kompletnie nic. Teraz wiem, jak poprawnie trzymać ołówek i robić kreski, nie tylko eyelinerem heheh 😉 A tak poważnie, polecam z całego serca. Super atmosfera, fachowa wiedza prowadzących, którzy mają doświadczenie w przygotowywaniu na studia artystyczne oraz w doskonaleniu umiejętności manualnych zarówno u ludzi doświadczonych, jak i początkujących. Polecę jeszcze bardziej, kiedy dostanę się na studia, a jestem prawie pewna, że tak się stanie dzięki Wam 🙂

 

Agata Domińska


325396381_851159032845455_2558410953938669578_nNieziemsko rozwija, pełen profesjonalizm i wysokie zaangażowanie prowadzących. Polecam:)

Marcela Zielińska


gosia plichta zdjęcie sss

„Witam Serdecznie!

Nazywam się Małgorzata Plichta, uczestniczyłam w Waszym kursie jakieś 10 lat temu, to straszne jak ten czas szybko leci… :) Chodziłam na kurs z malarstwa przez blisko trzy lata, ponieważ nie bardzo mogłam wtedy pójść na studia ze względu na to, że miałam już dwoje małych dzieci. W tym czasie myślałam, że nigdy nie uda mi się rozpocząć studiów, ale mimo to zajęcia w „Kuźni” sprawiały mi taką przyjemność, że nie potrafiłam z nich zrezygnować. Życie jednak potrafi bardzo nas zaskoczyć, gdyż … ponad 4 lata temu wyjechałam do Anglii. Okazało się, że w miejscowości do której przyjechałam znajduje się Cleveland College of Art and Design. Po roku nauki angielskiego postanowiłam spróbować swoich sił. Na rozmowę kwalifikacyjną przyniosłam swoje prace w większości z czasów “Kuźni’. Moje prace bardzo się spodobały i dostałam się na studia! Skończyłam je w zeszłym roku w czerwcu i jak zwykle tutaj uroczyste rozdanie dyplomu odbyło się w listopadzie tego roku. Ukończyłam scenografię oraz projektowanie kostiumów i otrzymałam dyplom z najwyższa oceną tzw. First Class BA (Hons). Mój college jest ceniony w branży. Wielu z moich kolegów z poprzednich roczników pracuje dla BBC, Royal Theatre w Londynie czy innych cenionych instytucji.

Piszę o tym, ponieważ widziałam na Waszej stronie informacje o sukcesach Waszych podopiecznych. Jako jedna z nich chciałam bardzo podziękować za wszystko, za miłe słowa, które pamiętam do dziś i zawsze konstruktywną krytykę. Dzięki kursowi malarstwa i rysunku w ‘Kuźni’ miałam odwagę podjąć to ryzyko i rozpocząć studia. Zawsze będę o tym pamiętać z wdzięcznością.

Mój sukces jest więc też Waszym sukcesem.

Wszystkiego Najlepszego,

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Plichta″

______________________________________________________________________________________________

268255_10150226372521973_986753_nDo Kuźni uczęszczałem przez prawie cały okres licealny w Gdańskiej Topolówce. Przygotowując się do egzaminów na studia artystyczne uczęszczałem na zajęciach z rysunku malarstwa oraz historii sztuki. Po zakończeniu edukacji średniej rozpocząłem studia na Akademii Sztuk Pięknych w Edynburgu. Z pomocą wykładowców Kuźni udało mi się złożyć teczkę, która pokazywała klasyczne przygotowanie formalne, które zagwarantowało mi miejsce na prestiżowej uczelni w stolicy Szkocji. Dzięki konstruktywnej i krytycznej postawie pracowników Kuźni, poznałem swoje mocne strony, oraz oszlifowałem dziedziny, które przychodziły mi z większym trudem. Najlepsze wspomnienia związane z Kuźnią to plenery- intensywne twórczo, ale i nie do przecenienia pod względem nawiązywania nowych znajomości. Po otrzymaniu dyplomu z Malarstwa, rozszerzyłem swoje horyzonty kończąc studia magisterskie na kierunku Projektowania Tekstyliów, Innowacji i nowych zastosowań.

Obecnie obejmuję stanowisko Press and Publicity Officer w kolektywie artystycznym Black Cube Collective, którym jestem współzałożycielem. Organizacja zajmuje się promowaniem nowych talentów artystycznych na całym świecie. Kolektyw został zaproszony do współorganizowania tego lata corocznej wystawy w Państwowym Muzeum Rzeźby Współczesnej w Petersburgu.

Pete Skibiński

______________________________________________________________________________________________

179074_10200896142351031_1487946703_nNa zajęcia do Kuźni chodziłam przez 2 lata, co bardzo pomogło na egzaminach wstępnych na ASP. Kuźnia nie zrobi z nikogo artysty czy architekta. Da jednak narzędzie, jakim jest dobry warsztat – umiejętność poprawnego rysowania, malowania. To też sprawdzają egzaminy wstępne. Mając warsztat, będziemy mogli swobodnie i świadomie poszukiwać własnego środka wyrazu. Dobrze mieć pomoc w osobie nauczyciela, który zawsze wytłumaczy nad czym warto popracować oraz grupę ludzi, na których błędach i sukcesach się uczymy.

   Mimo tego, że często coś mi nie wychodziło lubiłam atmosferę tego miejsca i do tej pory bardzo dobrze wspominam spędzony tam czas. Jestem pewna, że każdy kto wykaże chęć i motywację, dzięki zajęciom i godzinom ciężkiej pracy, osiągnie swój cel.

Karolina Laura Ciecholewska

_______________________________________________________________________________________________

   Mam z “Kuźni” chyba wyłącznie dobre wspomnienia. Fantastycznie wspominam plenery, masa zabawy, dużo nauki, nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy – przyjmowania krytyki. Dwa lata temu skończyłam ASP, tytuł magistra sztuki z grafiki, 5teczka z dyplomu.

Teraz pracuję jako grafik 2D w firmie Forever Entertainment. Robię postacie i tła do gier komputerowych, okazjonalnie rysuję komiksy. W tym roku robię plakat na Bałtycki Festiwal Komiksu, czasem jakieś logotypy.

Unka Odya

________________________________________________________________________________________________

 Historię ze sztuką bardziej serio rozpoczęłam w Liceum Plastycznym w Orłowie. Tam smakując wiele, próbowałam odnaleźć siebie w konkretnej jej cząstce. Pustkę, którą z niewyjaśnionych przyczyn odczuwałam, wypełniły zajęcia w Kuźni. Zajęcia z malarstwa i rysunku, prowadzone przez świetnych artystów, otworzyły mi oczy na świat sztuki. Nauka podczas zajęć i na plenerach w gronie rówieśników, pod okiem najlepszych, była czystą przyjemnością. Dzięki nim odkryłam i upewniłam się, że moje życie nie może i nie będzie zwykłe- będzie związane ze sztuką. Z czasem w moim życiu zaczęło się wiele dziać. Po burzliwym roku studiów wieczorowych, na Poznańskiej ASP, w końcu dostałam się na studia dzienne w owej uczelni. W ciągu pięciu lat zdobyłam wiele wyróżnień, uczestniczyłam w prestiżowych warsztatach, stypendiach, wygrywałam konkursy, a nawet organizowałam pokazy mody. Największym wyróżnieniem, które można powiedzieć było ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy, była zeszłoroczna nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stypendium, dzięki któremu mogłam zrealizować profesjonalną kolekcję oraz pokaz Mody- będący moją magisterską kolekcją dyplomową. W między czasie uzyskałam międzynarodowe stypendium na Bali i być może dalsze sukcesy miały miejsce tu ;). Ostatnie pięć lat były latami ciężkiej pracy i sprawdzianem tego co potrafię.

To właśnie zajęcia w Kuźni dały mi skrzydła, a ja nauczyłam się latać. Ludzie, którzy uczyli mnie rysunku czy malarstwa wierzyli we mnie od początku i w to, że mogę osiągnąć to co chcę- sukces. To dzięki Kuźni praca stała się moją namiętnością.

 

Katarzyna Cielątkowska

________________________________________________________________________________________________

14712975_1104952789560405_4658727264581342732_oJeśli ktokolwiek myśli o tym, żeby się dostać na architekturę na PG albo na jakikolwiek kierunek na ASP, to polecam gorąco Kuźnię rysunku. Jeśli się przyłożysz trochę to dzięki pomocy takich nauczycieli jacy tu są, dostaniesz się, jeśli będziesz solidnie pracować :) Ja im zawdzięczam to, że na egzaminie miałem maksa z rysunku.

 

Bartosz Sikorski

 

________________________________________________________________________________________________

makarow

Dostałam się na konserwację malarstwa na ASP w Warszawie! Ogromne dzięki dla wszystkich Panów z Kuźni, którzy udzielili mi bezcennych rad, przyczyniając się do przygotowania dobrych prac do teczki i przygotowania mnie do egzaminów wstępnych. I to po raz drugi  :-) 

 

Alina Makarova

 

________________________________________________________________________________________________