Witam Serdecznie!

   Nazywam się Małgorzata Plichta, uczestniczyłam w Waszym kursie jakieś 10 lat temu, to straszne jak ten czas szybko leci… :) Chodziłam na kurs z malarstwa przez blisko trzy lata, ponieważ nie bardzo mogłam wtedy pójść na studia ze względu na to, że miałam już dwoje małych dzieci. W tym czasie myślałam, że nigdy nie uda mi się rozpocząć studiów, ale mimo to zajęcia w „Kuźni” sprawiały mi taką przyjemność, że nie potrafiłam z nich zrezygnować. Życie jednak potrafi bardzo nas zaskoczyć, gdyż … ponad 4 lata temu wyjechałam do Anglii. Okazało się, że w miejscowości do której przyjechałam znajduje się Cleveland College of Art and Design. Po roku nauki angielskiego postanowiłam spróbować swoich sił. Na rozmowę kwalifikacyjną przyniosłam swoje prace w większości z czasów “Kuźni’. Moje prace bardzo się spodobały i dostałam się na studia! Skończyłam je w zeszłym roku w czerwcu i jak zwykle tutaj uroczyste rozdanie dyplomu odbyło się w listopadzie tego roku. Ukończyłam scenografię oraz projektowanie kostiumów i otrzymałam dyplom z najwyższa oceną tzw. First Class BA (Hons). Mój college jest ceniony w branży. Wielu z moich kolegów z poprzednich roczników pracuje dla BBC, Royal Theatre w Londynie czy innych cenionych instytucji.

   Piszę o tym, ponieważ widziałam na Waszej stronie informacje o sukcesach Waszych podopiecznych. Jako jedna z nich chciałam bardzo podziękować za wszystko, za miłe słowa, które pamiętam do dziś i zawsze konstruktywną krytykę. Dzięki kursowi malarstwa i rysunku w ‘Kuźni’ miałam odwagę podjąć to ryzyko i rozpocząć studia. Zawsze będę o tym pamiętać z wdzięcznością.

Mój sukces jest więc też Waszym sukcesem.

Wszystkiego Najlepszego,

Pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Plichta

______________________________________________________________________________________________

   Do Kuźni uczęszczałem przez prawie cały okres licealny w Gdańskiej Topolówce. Przygotowując się do egzaminów na studia artystyczne uczęszczałem na zajęciach z rysunku malarstwa oraz historii sztuki. Po zakończeniu edukacji średniej rozpocząłem studia na Akademii Sztuk Pięknych w Edynburgu. Z pomocą wykładowców Kuźni udało mi się złożyć teczkę, która pokazywała klasyczne przygotowanie formalne, które zagwarantowało mi miejsce na prestiżowej uczelni w stolicy Szkocji. Dzięki konstruktywnej i krytycznej postawie pracowników Kuźni, poznałem swoje mocne strony, oraz oszlifowałem dziedziny, które przychodziły mi z większym trudem. Najlepsze wspomnienia związane z Kuźnią to plenery- intensywne twórczo, ale i nie do przecenienia pod względem nawiązywania nowych znajomości. Po otrzymaniu dyplomu z Malarstwa, rozszerzyłem swoje horyzonty kończąc studia magisterskie na kierunku Projektowania Tekstyliów, Innowacji i nowych zastosowań.

   Obecnie obejmuję stanowisko Press and Publicity Officer w kolektywie artystycznym Black Cube Collective, którym jestem współzałożycielem. Organizacja zajmuje się promowaniem nowych talentów artystycznych na całym świecie. Kolektyw został zaproszony do współorganizowania tego lata corocznej wystawy w Państwowym Muzeum Rzeźby Współczesnej w Petersburgu.

Pete Skibiński

______________________________________________________________________________________________

 Na zajęcia do Kuźni chodziłam przez 2 lata, co bardzo pomogło na egzaminach wstępnych na ASP. Kuźnia nie zrobi z nikogo artysty czy architekta. Da jednak narzędzie, jakim jest dobry warsztat – umiejętność poprawnego rysowania, malowania. To też sprawdzają egzaminy wstępne. Mając warsztat, będziemy mogli swobodnie i świadomie poszukiwać własnego środka wyrazu. Dobrze mieć pomoc w osobie nauczyciela, który zawsze wytłumaczy nad czym warto popracować oraz grupę ludzi, na których błędach i sukcesach się uczymy.

   Mimo tego, że często coś mi nie wychodziło lubiłam atmosferę tego miejsca i do tej pory bardzo dobrze wspominam spędzony tam czas. Jestem pewna, że każdy kto wykaże chęć i motywację, dzięki zajęciom i godzinom ciężkiej pracy, osiągnie swój cel.

Karolina Laura Ciecholewska

_______________________________________________________________________________________________

   Mam z “Kuźni” chyba wyłącznie dobre wspomnienia. Fantastycznie wspominam plenery, masa zabawy, dużo nauki, nauczyłam się bardzo ważnej rzeczy – przyjmowania krytyki. Dwa lata temu skończyłam ASP, tytuł magistra sztuki z grafiki, 5teczka z dyplomu.

Teraz pracuję jako grafik 2D w firmie Forever Entertainment. Robię postacie i tła do gier komputerowych, okazjonalnie rysuję komiksy. W tym roku robię plakat na Bałtycki Festiwal Komiksu, czasem jakieś logotypy.

Unka Odya

________________________________________________________________________________________________

 

     Historię ze sztuką bardziej serio rozpoczęłam w Liceum Plastycznym w Orłowie. Tam smakując wiele, próbowałam odnaleźć siebie w konkretnej jej cząstce. Pustkę, którą z niewyjaśnionych przyczyn odczuwałam, wypełniły zajęcia w Kuźni. Zajęcia z malarstwa i rysunku, prowadzone przez świetnych artystów, otworzyły mi oczy na świat sztuki. Nauka podczas zajęć i na plenerach w gronie rówieśników, pod okiem najlepszych, była czystą przyjemnością. Dzięki nim odkryłam i upewniłam się, że moje życie nie może i nie będzie zwykłe- będzie związane ze sztuką. Z czasem w moim życiu zaczęło się wiele dziać. Po burzliwym roku studiów wieczorowych, na Poznańskiej ASP, w końcu dostałam się na studia dzienne w owej uczelni. W ciągu pięciu lat zdobyłam wiele wyróżnień, uczestniczyłam w prestiżowych warsztatach, stypendiach, wygrywałam konkursy, a nawet organizowałam pokazy mody. Największym wyróżnieniem, które można powiedzieć było ukoronowaniem wielu lat ciężkiej pracy, była zeszłoroczna nagroda Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stypendium, dzięki któremu mogłam zrealizować profesjonalną kolekcję oraz pokaz Mody- będący moją magisterską kolekcją dyplomową. W między czasie uzyskałam międzynarodowe stypendium na Bali i być może dalsze sukcesy miały miejsce tu ;). Ostatnie pięć lat były latami ciężkiej pracy i sprawdzianem tego co potrafię.

   To właśnie zajęcia w Kuźni dały mi skrzydła, a ja nauczyłam się latać. Ludzie, którzy uczyli mnie rysunku czy malarstwa wierzyli we mnie od początku i w to, że mogę osiągnąć to co chcę- sukces. To dzięki Kuźni praca stała się moją namiętnością.

Katarzyna Cielątkowska

_________________________________________________________________________________________________

Jeśli ktokolwiek myśli o tym, żeby się dostać na architekturę na PG albo na jakikolwiek kierunek na ASP, to polecam gorąco Kuźnię rysunku. Jeśli się przyłożysz trochę to dzięki pomocy takich nauczycieli jacy tu są, dostaniesz się, jeśli będziesz solidnie pracować :) Ja im zawdzięczam to, że na egzaminie miałem maksa z rysunku.

Bartosz Sikorski

__________________________________________________________________________________________________

makarow

 

 

 

 

 

Dostałam się na konserwację malarstwa na ASP w Warszawie! Ogromne dzięki dla wszystkich Panów z Kuźni, którzy udzielili mi bezcennych rad, przyczyniając się do przygotowania dobrych prac do teczki i przygotowania mnie do egzaminów wstępnych. I to po raz drugi  :-) 

___________________________________________________________________________________________________

OPINIE Z PORTALU www.trojmiasto.pl:

 

“Polecam Kuźnię”

Zależało mi na jak najlepszych stopniach na dyplomie, więc doskonaliłem tutaj swoje rysowanie, a następnie także malowanie. Kursy wspominam bardzo dobrze, wiele z nich wyniosłem. Z pewnością pozwoliło mi to wznieść się na wyżyny i oddać lepsze prace do oceny. Śmiało mogłem to połączyć ze studiami, chociaż oczywiście wszystko pochłaniało mi dużo czasu. Jeśli komuś zależy, chce coś osiągnąć, to niestety tak bywa. Jestem szczęśliwy, bo na dyplomie mam stopnie, które chciałem uzyskać. Jeszcze trochę i będę mieć edukację za sobą. Pozdrawiam.

 • Student z Włocławka (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem absolwentem

 

“Super sprawa”

Jak dla mnie super. Nie widziałem alternatywy, a chciałem koniecznie szlifować rysunek. Jest coraz lepiej.

 • Lechia (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia

 

“Wszystko oki”

Jeśli chodzi o mnie, nie zapisałem się jeszcze na żadne zajęcia, ale byłem obecny na plenerze wiosennym i teraz wybieram się na zimowy. Niestety nie mogę sobie pozwolić nawet na ten jeden dzień w tygodniu z powodu pracy, dlatego też nie mogę się doczekać urlopu w styczniu i tygodnia w gronie pasjonatów, z którymi będę miał tematy do rozmów :) Traktuję to nie tylko jak przygodę, ale także jako rozwój. Wiosną było superancko!!!

 • Dawson (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: wiosna 2013
 • Polecam innym: tak
 • Status: zrezygnowałe(a)m z nauki

 

“Polecam i ja”

Rekomenduję. Uważam, że samemu się trzeba przekonać, co do ich możliwości. Warto postawić wpierw na pojedyncze zajęcia. Mnie to przekonało, aby kształcić się w Kuźni dalej.

 • Lukas (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia

 

“Polecam Kuźnię”

Mnie do zapisania na zajęcia z rysunku skłoniło ich doświadczenie, fakt, że istnieją od wielu lat i co roku osiągają sukcesy na scenie artystycznej. Długo nie musiałem się zastanawiać, wystarczyło, że prześledziłem informacje na ich temat w sieci. Nie myliłem się, jest naprawdę dobrze.
 • Kuba (mężczyzna, 19-30 lat)
 • Polecam innym: tak
 • Komu polecasz?: Osobom, które chcą realizować się w pasji.
“warsztat”
W okolicy chyba nie ma takiej placówki, w której można się zapisać na takie zajęcia. To bardzo fajna zabawa ale też edukacja i rozwijanie siebie.
 • bulma (kobieta, pow. 40 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: 2013
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia
“Godni polecenia”
Nie spodziewałam się takich efektów w nauce. Kurs z rysunku bardzo mi przypadł do gustu, po prostu rewelacja. Nie mam żadnych uwag, zajęcia się odbywają zgodnie z moimi oczekiwaniami. Czerpię z tego coraz większą satysfakcję. Niezdecydowanym radzę się przekonać samodzielnie.
 • Tusia (kobieta, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: 2013
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia
“kurs”
Bardzo mi się podoba ten kurs. Czuję się na nim bardzo dobrze i cieszę się, że mogę rozwijać praktycznie moje zainteresowania i techniki malarskie. Fajnie jest jak się robi to co się lubi. Wtedy można liczyć na szybki rozwój, a ten kurs mi w tym bardzo pomaga.
 • mirella (kobieta, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: 2013
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia
“kurs”
Chodziłam do nich na kurs i jestem bardzo zadowolona. Przydało mi sie to i to bardzo. Poznałam sympatycznych ludzi. Po takim kursie czuje się pewniejsza. Polecam!
 • Andzia (kobieta, 19-30 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: 2013
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem w trakcie nauki/szkolenia
“Świetny kurs – gorąco polecam”
Miła atmosfera na kursie i fantastyczni wykładowcy co powoduje, że na koncie mają mnóstwo sukcesów ( sukcesów swoich absolwentów też :) ) Polecam z czystym sumieniem bo wiem, że zaskoczysz sam siebie szybko widząc postępy. Ja skończyłam ten kurs parę lat temu i zmienił on moje życie :) Warto spróbować !
 • Małgorzata Plichta (kobieta, 31-40 lat)
 • Termin skorzystania z usługi: kilka lat temu
 • Polecam innym: tak
 • Status: jestem absolwentem
_________________________________________________________________________________________________